Bitcoin Evolution wprowadzają 1% podatek od depozytów gotówkowych dla przedsiębiorstw

Sytuacja finansowa w Argentynie powoli zaczyna wymykać się z rąk. W kraju nękanym Bitcoin Evolution hiperinflacją, dominującą formą płatności pozostaje gotówka. Niestety, nie podoba się to lokalnym bankom. Ich nowe plany zakładają pobieranie opłaty w wysokości 1% za każdą wpłatę gotówkową dokonywaną przez firmy i właścicieli firm. Na razie decyzja ta nie ma wpływu na konsumentów.

Opodatkowanie depozytów Bitcoin Evolution

Na papierze nie ma sensu, aby argentyńskie banki pobierały opłaty za wpłaty gotówkowe. Niestety, jest to nowy plan idący naprzód, ponieważ wszystkie firmy w kraju otrzymają list wyjaśniający zmianę. Ta nowa zasada wejdzie w życie 1 Werdykt: Oprogramowanie Bitcoin Evolution to potwierdzone oszustwo marca 2017 roku i nie może być w żaden sposób kwestionowana przez firmy. Pobieranie opłaty w wysokości 1% od depozytów gotówkowych będzie witane z dużym sprzeciwem, co jest pewne.

Opodatkowanie depozytów gotówkowych nie jest odpowiedzią
Zarówno banki krajowe, jak i zagraniczne uzgodniły tę decyzję w ciągu ostatnich kilku tygodni. Przyczyną tego pomysłu jest to, że bank centralny nie może już wchłonąć kwoty gotówki przesłanej przez banki partnerskie. W sytuacji, gdy wyższe kwoty depozytów gotówkowych zalewają bank centralny, koszty znacznie przewyższają korzyści. W rezultacie bank stara się zniechęcić właścicieli firm do wnoszenia każdej wpłaty gotówkowej do ich lokalnej instytucji.

W związku z tym banki pierwotnie przedstawiły plan nałożenia podatku od depozytów gotówkowych w wysokości 2 %. Ponadto pierwotna propozycja rozszerzyłaby ten podatek również na depozyty konsumenckie. Na szczęście plan ten został na razie odłożony na później. Nie jest jednak mało prawdopodobne, że plan ten zostanie ponownie rozważony w 2017 roku.

Wiadomości nie są niczym innym, jak tylko pozytywną informacją dla supermarketów, stacji benzynowych i firm produkujących urządzenia gospodarstwa domowego. Gotówka pozostaje podstawową formą płatności w Argentynie, www.onlinebetrug.net/pl pomimo hiperinflacji. Dotyczy to również małych i średnich przedsiębiorstw. Na razie nie jest jasne, czy ten 1% podatek zostanie przekazany klientowi, choć wydaje się to bardzo prawdopodobne.

Możesz być pewien, że wiadomości te spowodują oburzenie opinii publicznej w całej Argentynie. Teraz nadszedł czas, aby zacząć rozważać alternatywne rozwiązania w zakresie płatności. Podczas gdy gotówka jest dominującą formą płatności, Bitcoin jest warty rozważenia zarówno dla konsumentów, jak i przedsiębiorstw już teraz. Dzięki globalnej dostępności i niskim opłatom transakcyjnym, Bitcoin ma wiele sensu. To powiedziawszy, okaże się, czy argentyńskie firmy i konsumenci będą w przyszłości korzystać z Bitcoin.