Bitcoin pozostaje jak byczy jak zawsze

Bitcoin Permabull Brian Kelly pozostaje jak byczy jak zawsze
NICK CHONG | AUGUST 16, 2018 | 10:00 PM
Brian Kelly, czołowy analityk kryptograficzny CNBC, od dawna jest uważany w oczach wielu za permabułkę Bitcoin. Jego ostatnie pojawienie się na CNBC tylko scementowało ten temat, ponieważ Kelly uzasadnił, dlaczego rynek kryptograficzny mógłby w ciągu najbliższych kilku dni skierować się w górę.

Czy Bitcoin Futures Bitcoin Futures Expiry Push ceny w górę? Brian Kelly tak myśli
We wtorek na rynku kryptograficznym nastąpiło silne odbicie niskiego poziomu zbliżonego do YTD, przy czym większość aktywów przyniosła zyski w wysokości 7-8%.

Chociaż ruch ten został przyjęty z zadowoleniem przez kryptokurrency bulls, nie było jasne, czy istnieje katalizator dla tego konkretnego odzyskania. Niemniej jednak Brian Kelly z CNBC Fast Money zrobił wszystko, co w jego mocy, aby postulować rozumowanie leżące u podstaw tego odrodzenia cen.

Szybki pieniądz CNBC

@CNBCFastMoney
#Bitcoin odbijając się dziś, a @BKBrianKelly wyjaśnia dlaczego powinieneś zaufać temu odbijaniu.

12:02 rano – 16 sierpnia 2018
607
468 osób mówi o tym
Reklamy na Twitterze – informacje i prywatność
Kelly otworzył swój segment nazywając ostatnią akcję cenową rynku „dziką jazdą“, nawiązując do ruchów, przez które rynek przeszedł niemal codziennie.

Inwestor po raz pierwszy zwrócił uwagę na średnie wyniki BTC przed, w trakcie i po wygaśnięciu kontraktów terminowych CBOE Bitcoin.

Według statystyk zebranych przez partnera Kelly’ego, BTC często słabo radzi sobie w dniach poprzedzających datę wygaśnięcia, wykazując straty na poziomie średnio 7%. Jednak w miarę jak data ważności zbliża się i mija, BTC doświadcza średnio 10-procentowego wzrostu w górę.

Co więcej, założyciel funduszu BKCM kontynuował przywołując poprzednie zdarzenia związane z wygaśnięciem ważności, gdzie Bitcoin wzrósł o prawie 20% w ciągu zaledwie sześciu dni od połowy kwietnia, po wygaśnięciu kontraktów terminowych.

Więc dlaczego ta statystyka jest istotna, możesz zapytać.

15 sierpnia wygasł najnowszy zestaw kontraktów terminowych CBOE, ponieważ rynek kryptokursów walutowych przypadkowo odnotował silne ożywienie. Podczas gdy Kelly nie stwierdził wyraźnie, że Bitcoin może przejść ruch w górę, coraz bardziej oczywiste staje się, że oczekuje, iż w ciągu najbliższych kilku dni na rynku pojawią się pozytywne akcje cenowe.

Brian Kelly: Bitcoin Could Undergo a Short Squeeze w ciągu kilku następnych dni
Aby zwiększyć wiarygodność swojego nieubłaganego byczego sentymentu, Kelly podniósł wykres wszystkich krótkich pozycji na BitFenix.

Chociaż krótkie pozycje drastycznie wzrosły od początku sierpnia, trader CNBC zauważył, że 15 sierpnia odbijanie się rynku spowodowało, że wielu sprzedawców pokryło swoje pozycje.